TABLICA

TWOJE OCZEKIWANIA CIĘ ZABIJAJĄ

Najwięcej czasu i energii tracimy na tych ludzi, którzy uwierzą w każde swoje kłamstwo. Są oni jak mur, którego nie przebijesz nawet najpotężniejszym wiertłem. Stoją, żyją sobie i siebie sami okłamują. Ufają swoim myślom, zamiast sercu. Wierzą tym, którzy ich oszukują i też sami siebie oszukują. Wolą żyć w biedzie i ze złamanym sercem, niż zapracować na własne bogactwo i kochać innych. Potem lądują na kanapie albo w łóżku z tymi samymi dylematami.

„Dlaczego mi znowu nie wyszło?”

„Dlaczego oni tak mnie traktują?”

„Dlaczego nie mogę sobie ułożyć życia?”

„Dlaczego oni tak zrobili?”

„Jak to jest możliwe, że oni to mają, a ja tego nie mogę mieć?”

No właśnie… Dlaczego? A może nie jest to kwestia innych ludzi, tylko CIEBIE? Może czas spojrzeć w głąb siebie i zapytać się „CO JA ROBIĘ, ŻE TAK WYCHODZI?”

Odpowiedź na to jest prosta. Ludzie dzisiaj utknęli w gąszczu konsumpcjonizmu, życia na pokaz i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za własne życie. Zawsze łatwiej jest powiedzieć „TO NIE JA, TO TY!”, ale jak głębiej się zastanowić… to można dojść do wniosku, że to Naszymi myślami tworzymy sobie życie.

Mechanizm takiego myślenia jest oparty o nierealne oczekiwania względem siebie. Za dużo oczekujemy od siebie. Za dużo chcielibyśmy naraz zrobić czy też osiągnąć. Chcielibyśmy to jak najszybciej. I w ten sposób ludzie lądują właśnie w BIEDZIE DUCHOWEJ i ZE ZŁAMANYM SERCEM. BO ZDRADZILI SIEBIE.

Rzeczy niemożliwe do osiągnięcia są zależne tylko od CIEBIE. Jeżeli jesteś człowiekiem, a chcesz zostać ptakiem, to to jest nierealnym oczekiwaniem na cud. Na to, że ktoś Ciebie uratuje. TO JEST WŁAŚNIE ZDRADA SIEBIE.

Jesteś istotą myślącą i czująca i masz prawo oczekiwać. Czasami zaś warto się zastanowić czy oczekiwania są realne.

Dodaj komentarz