TABLICA

TRAUMY, PTSD, JAK UWOLNIĆ SIĘ SPOD WPŁYWU MANIPULANTÓW?

Trauma. Każdy z nas jej doświadczył. Większość była w stanie wybaczyć swoim oprawcom, ale niektóre zdarzenia tak głęboko siedzą w podświadomości, że ludzie mogą nie dawać sobie z Nią rady, co może poskutkować Zespołem Stresu Pourazowego (PTSD). Czasami jest tak, że wskutek doświadczeń, które się wiążą z traumą, możemy sympatyzować z Naszymi oprawcami i wręcz ich usprawiedliwiać. Jedne traumy tworzą się szybko, inne przez dłuższy czas. Wszystko to jest związane z intensywnością kontaktów z oprawcą i czasem spędzanym z Nimi.

Niektórzy perfidni manipulanci doskonale wiedzą co powiedzieć i jak grać na emocjach, aby okręcić sobie kogoś wokół swojego palca. Szukają przede wszystkim osób wrażliwych, na których mogą wylać swoje frustracje, znęcać się psychicznie i emocjonalnie, szantażować. Chodzi o to, żeby ktoś poczuł się totalnie uzależniony od manipulanta. Z jednej strony wrażliwiec doświadcza traumy, która wywołuje u Niego lęki, a z drugiej strony dalej decyduje się w coś brnąć. Często nie rozumie on czy też ona, że jest tylko pionkiem w grze manipulanta.

Kiedy w końcu ktoś zdecyduje się zerwać wszelkie kontakty z kimś takim, to on wraca. Jak pojeb. Nic na Niego działa. Żadne demaskowanie nie pomoże. Często jedynym wyjściem jest zmiana miejsca zamieszkania, numeru telefonu, otoczenia czy pracy. Osoby przyparte do muru decydują się na ten krok ze względu na ilość cierpienia psychicznego, którego doświadczają. Zauważyły one jak bardzo się zmieniły pod wpływem doświadczeń związanych z manipulantem i traumy, która się wytworzyła. Paradoksalnie właśnie wskutek tej traumy mogą mieć problem z odłączeniem się od takich ludzi.

W pewnym momencie coś w Nich jednak pęka i zaczynają walczyć o siebie. Wbrew pozorom, które mają w głowach, wskutek doświadczanej traumy, jest to najlepsza możliwa decyzja. Często natomiast są oni osamotnieni, bo manipulant wywarł tak olbrzymie wrażenie na otoczeniu ofiary, że postrzegają ją jako osobę chorą psychicznie.

Zespół Stresu Pourazowego (post-traumatic stress disorder) potrafi wywołać niezłą siekę w umyśle. Potrafi doprowadzić do silnych zaburzeń psychosomatycznych połączonych z halucynacjami czy nawet manią prześladowczą.

Kim są Ci manipulanci? To zwykle narcyzi, socjopaci i psychopaci, którzy są pozbawieni wszelkiej empatii, emocji czy uczyć. Oni wszystko układają sobie logicznie. Ich nie interesuje to co ktoś ma do powiedzenia. Ich interesuje wyłącznie czubek własnego nosa, bo w głębi są tak zadufani w sobie, że projektują to na innych do tego stopnia, że ich ofiary mogą uwierzyć, że to z Nimi jest coś nie tak.

Jak wyzwolić się spod wpływu kogoś takiego? Uświadom sobie przede wszystkim jaki on jest. Przyznaj się przed sobą, że trauma, której doświadczasz jest efektem wywołanym przez działania manipulanta wymierzonego w Ciebie. Poczuj te emocje, nie bój się w Nie wejść. To wyzwolenie, którego umysł panicznie poszukuje. Po to, aby wreszcie taki gnój się odczepił. Kiedy przestaniesz na Niego reagować, w końcu poszuka sobie innej ofiary.

Uświadom sobie, że on/ona się NIE ZMIENI. Wszystko co czułeś czy czułaś było efektem wywołanym przez jego/jej chorą grę iluzji. Ma bardzo silną potrzebę kontroli nad Tobą i zrobi czasami wszystko, żeby ją utrzymać.

Postaw mu wyraźne granice. Jeżeli nie chcesz mieć z Nim kontaktu, zagróź mu Policją albo sprawą w sądzie o prześladowanie. Jeżeli te groźby nie podziałają, wdróż to w życie. Jego życie składa się z samych kłamstw, które opowiadał innym na własny temat. To czego się naprawdę boi to tego, że inni w końcu zrozumieją jaki on jest naprawdę.

A teraz kilka klasycznych przykładów działań manipulantów w Naszym świecie:

– kobieta uzależniona od seksu wciąga facetów w swoje intrygi; czasami jest to połączone z tym, że ma faceta wobec którego stosuje pasywną agresję i może stosować manipulacje po to, aby wyciągać od Niego więcej kasy; jednocześnie podnosi swoje poczucie własnej wartości poprzez stosunki seksualne i napuszcza swojego faceta po to, aby pobił „konkurencję”;

– facet, który ma kilka kobiet naraz i wszystkie poniża, oszukuje, a jednocześnie rozkochuje w sobie; działa to do momentu, w którym kobieta uświadomi sobie (bądź też ktoś to jej uświadomi), że to wszystko jest chore;

– znęcanie psychiczne w związku, polegające na dzieleniu osobowości na mniejsze, przez co nie ofiary nie widzą, że są tylko pionkiem w grze manipulanta; czasami włączane w tą grę są dzieci (jeśli są), przez co ofiary są np. zmuszane do stosunków seksualnych, dawania pieniędzy czy trwania w tym chorym układzie;

– traumatyzowanie dzieci przez rodziców poprzez stosowanie pasywnej agresji, szantaż emocjonalny, obgadywanie ich za ich plecami (o czym się później dowiadują albo się tego domyślają), poniżanie etc.; często nakręcają innych członków rodziny przeciwko Nim;

– szef, który się znęca psychicznie nad pracownikami poprzez gaslighting i groźby karalne, np. zmusza Cię do wykonywania czynności zawodowych, których nie masz obowiązku robić; może też zmuszać do czynności seksualnych;

– itd.

Wszystko jednak kończy się wtedy, kiedy manipulant poczuje, że Ciebie psychicznie i emocjonalnie wykończył. Wtedy sam z siebie kończy ten chory układ po to, żeby się nie wydało jaki jest naprawdę. Ofiary ich przemocy często tego nie są w stanie tego zaakceptować, bo np. przywiązali się do Niego czy do miejsca, w którym przebywali. Powinni natomiast okazać wdzięczność i poszukać pomocy. Każdy ma swój czas. Chodzi o to, że zaufali ludziom, którzy nie byli godni tego zaufania i potrzebują czasu, żeby zrozumieć i zaakceptować to czego przeżyli. Ważne, żeby w tym czasie nie przebywać samemu.

Całe te zdarzenia dzieją się w życiu ludzi po to, żeby się obudzili i zaczęli dostrzegać jacy inni są naprawdę. To nie jest łatwe, ale konieczne. Ludzie zaczynają wtedy zdawać sprawę z duchowości czy energii, widzą rzeczy, których wcześniej nie dostrzegali. Zaczynają kochać siebie totalnie. Szanują siebie i ufają sobie, bo to był ich główny problem w życiu.

W jaki sposób energetycznie uzdrowić się spod wpływu takich szaleńców? Osobiście znam tylko dwie metody skutecznego uwalniania się z tej traumy. Pierwszą jest odprowadzenie programów, które jest połączone z odzyskiwaniem części duszy od takich ludzi z tego jak i z poprzednich wcieleń (bo te sytuacje po raz któryś się powtórzyły), a także z wytworzeniem programu asertywności. Druga metoda to terapia czaszkowo-krzyżowa wykonywana przez specjalistów w tej dziedzinie, co uwalnia ciało z tej traumy.

NIGDY nie baw się energiami i nie staraj się naprawić tego metodami, które możesz znać, ale których działania nie rozumiesz. Może to wywołać dużo więcej szkód niż pożytku.

We are not just the equation of damaged goods.

Dodaj komentarz